Home Ce spun beneficiarii proiectului Suceava: "Am inteles cat de mult conteaza felul in care se comporta o baby-sitter"

Suceava: "Am inteles cat de mult conteaza felul in care se comporta o baby-sitter"

Absolventele din SUCEAVA sunt, si ele, foarte incantate de cursurile de calfiicare in ocupatia de baby-sitter pe care le-au urmat la Scoala Bonelor:

 • "Cu siguranta voi fi o mama si o bona 'ca la carte'! Va multumesc pentru tot ce ne-ati oferit in cadrul acestui curs!"
 • "Imi place mult ideea ca voi fi o bona cu diploma, adica pregatita, eficienta, cu stima de sine! Interactiunea cu copiii, in cadrul orelor de practica, a fost benefica. Am invatat lucruri care m-au imbogatit. Formatorii si echipa RAA sunt oameni deosebiti, care si-au respectat cuvantul intotdeauna!"
 • "Am acumulat mai multe cunostinte despre dezvoltarea copiilor si am aflat cum sa ma adaptez usor la situatii noi, ca baby-sitter. Felicitari organizatorilor!"
 • "Activitatile practice cu copiii din centrele unde am facut practica mi s-au parut foarte utile, mi-a placut felul in care au fost transmise informatiile la curs, modul de prezentare a informatiilor si filmele educative. Formatorii sunt foarte bine pregatiti profesional si au reusit sa ne transmita toate informatiile necesare pentru meseria de baby-sitter, inclusiv prin exemple personale!"
 • "Acest curs mi-a ajutat si pe mine, ca persoana, dar m-a ajuat si sa devin baby-sitter profesionista. Cursul a fost foarte interesant, plin de informatii care imi vor fi de ajutor."
 • "Va multumim pentru buna organizare a cursului si pentru oportunitatea de a invata atatea notiuni utile. Nu prea stiam multe despre cum sa cresti si sa educi un copil, acum sunt mult mai increzatoare."
 • "Am inteles cat de mult conteaza in dezvoltarea copilului felul in care se comporta o baby-sitter."
 • "Mi-a placut la acest curs faptul ca am invatat lucruri noi despre cresterea si educarea copilului, mai ales despre temperamentul copilului."
 • "Mi-a placut ca am invatat unele lucruri pe care, ca parinte, le-am aplicat gresit. A fost de nota 10, formatorii au fost foarte constiinciosi, programa a cuprins informatii, teste aplicative, studii de caz etc.. Mi-a placut si modul serios de prezentare a subiectelor din manual si seriozitatea celor care s-au ocupat de acest proiect."
 • "Cred ca vom reusi sa fim cu adevarat profesioniste! Eu mi-am clarificat multe lucruri referitoare la copiii foarte mici. Formatorii mi-au depasit asteptarile, s-au asigurat tot timpul ca intelegem si invatam tot ceea ce e necesar pentru noi, ca baby-sittere. Multumim, RAA, ca ne-ati deschis noi orizonturi ca v-ati gandit sa aduceti profesia de baby-sitter la nivel foarte inalt, profesionist!"
 • "Mi-a placut ca am avut un material foarte consistent de parcurs mi-a dat incredere ca am invatat multe lucruri utile, activitatile m-au ajutat sa-mi insusesc mai usor materia. Va multumesc, ati facut un lucru foarte bun!"

 

Ce spun cursantele din alte localitati?

 

 

Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................