Home Cine suntem Parteneriat public-privat

Proiectul "Femei pentru Femei" este derulat de Fundatia Romanian Angel Appeal (Solicitant), in parteneriat cu Ministerului Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului (DPC). Proiectul este cofinantat de Fondul Social European, prin POS DRU. Cei doi parteneri au o indelungata experienta de implementare a unor proiecte comune. Au colaborat inca din 2002, ca organizatii membre in Comisia Nationala HIV/SIDA, la realizarea Strategiilor nationale HIV/SIDA 2004-2007 si la coordonarea programelor nationale de control al infectiei cu HIV si al Tuberculozei si de sprijin pentru cei afectati de aceste maladii.

De asemenea, partenerii conlucreaza inca din 2007 pe tema imbunatatirii serviciilor pentru familiile care au copii afectati de autism.

Solicitantul si partenerul au dezvoltat impreuna ideea proiectului de fata:

Fundatia RAA - organizatie non-guvernamentala cu experienta remarcabila in implementarea de programe nationale adresate nevoilor copiilor si familiei;

MMFPSPV-DPC - autoritate nationala care, gratie prerogativelor si expertizei sale in domeniul promovarii si protectiei drepturilor copilului, va contribui la reglementarea cadrului legislativ, a normelor si metodologiilor necesare implementarii proiectului, va facilita parteneriatele strategice cu alte autoritati ale administratiei publice centrale si locale, contribuind astfel la atingerea obiectivelor si asigurarea sustenabilitatii celor realizate prin acest proiect.

 

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................