Home Comunicate de presa Scoala Bonelor deschide cursurile in Regiunea Sud-Est!

Scoala Bonelor deschide cursurile in Regiunea Sud-Est!

Scoala Bonelor, cel mai amplu proiect de calificare in ocupatia de baby-sitter din Romania, isi deschide portile si in judetele Regiunii Sud-Est!

Fundatia Romanian Angel Appeal invita femeile somere sau fara ocupatie din judetele Braila, Buzau, Constanta, Galati si Vrancea sa se inscrie la cursurile noastre. Sunt gratuite, acreditate, iar diploma obtinuta la examenul final este recunoscuta in toate tarile Uniunii Europene!

 

Inscrierile se fac in perioada:

  • 20 iunie – 10 august, in municipiul Constanta, in orasele Techirghiol, Navodari si Medgidia
  • 2 iulie – 10 august, in municipiile Braila, Buzau, Focsani si Galati, in com. Liesti si com. Schela (jud. Galati)

 In cadrul cursurilor, participantele invata despre dezvoltarea fizica a copilului, disciplinarea pozitiva, gestionarea emotiilor copiilor, gestionarea situatiilor de criza, dar si despre alimentatia adecvata varstelor copilului, rolul jocului in dezvoltarea acestuia si – foarte important pentru o baby-sitter profesionista – tehnici de prim-ajutor.

  • „Tot ce am invatat la Scoala Bonelor este, cu adevarat, folositor! Acum comunic mult mai usor cu copilul la care sunt baby-sitter, stiu cum sa abordez situatiile dificile, sa-l fac sa ceara singur legumele pe care inainte nu stiam cum sa-l conving sa le manance...”  (F.A., 28 de ani, calificata la Scoala Bonelor)
  • Este un curs extraordinar, este cel mai bun lucru pe care l-am facut in ultimii ani! Sunt mama a doi copii, dar abia urmand acest curs am realizat ca am facut si greseli... Este mare lucru sa ai pregatire speciala, sa fii calificat in meseria pe care o practici.”  (D.M., 44 de ani, calificata Scoala Bonelor)

Peste 400 de femei din Bucuresti si din judetele Ilfov, Bacau, Neamt, Suceava, Botosani si Vaslui au absolvit deja cursurile Scolii Bonelor!

 

Scoala Bonelor a fost infiintata in cadrul programului cu finantare europeana „Femei pentru femei – Program national de calificare si acreditare a femeilor in ocupatia de baby-sitter”, implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal si derulat in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale – Directia Protectia Copilului.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................