Home Comunicate de presa Cursuri gratuite de baby-sitter in Regiunea Sud Muntenia

Cursuri gratuite de baby-sitter in Regiunea Sud Muntenia

Fundatia Romanian Angel Appeal si Scoala Bonelor anunta deschiderea perioadei de inscrieri la cursurile gratuite de baby-sitter pentru femeile din sase judete ale Regiunii Sud Muntenia!
Scoala Bonelor – singurul proiect na?ional de calificare in ocupatia de baby-sitter – invita femeile somere sau fara ocupatie din judetele Arges, Calarasi, Dambovita, Ialomita, Prahova si Teleorman sa se inscrie la cursurile noastre. Sunt gratuite, acreditate, iar diploma obtinuta la examenul final este recunoscuta in toate tarile Uniunii Europene!

Inscrierile se fac in perioada 25 iunie – 10 august 2012.

In cadrul cursurilor,

participantele invata despre dezvoltarea fizica a copilului, disciplinarea pozitiva, gestionarea emotiilor copiilor, gestionarea situatiilor de criza, dar si despre alimentatia adecvata varstelor copilului, rolul jocului in dezvoltarea acestuia si – foarte important pentru o baby-sitter profesionista – tehnici de prim-ajutor.

 

Iata ce spun absolventele noastre despre curs:
„Mi-a placut ca am invatat unele lucruri pe care – mi-am dat acum seama – ca parinte, le-am aplicat gre?it. A fost un curs de nota 10, programa a cuprins informatii, teste aplicative, studii de caz etc.. Mi-au placut si modul serios de prezentare a subiectelor din manual si seriozitatea celor care s-au ocupat de acest proiect."

"Am inteles cat de mult conteaza, in dezvoltarea copilului, felul in care se comporta o baby-sitter."

„Va multumesc foarte mult pentru toate informatiile primite la acest curs, pot sa spun ca mi-am schimbat complet viziunea despre cresterea si educarea unui copil!"

Mai multe testimoniale ale cursantelor – pe www.scoalabonelor.ro.

Peste 400 de femei din Bucuresti si din judetele Ilfov, Bacau, Neamt, Suceava, Botosani si Vaslui au absolvit deja cursurile Scolii Bonelor!

Scoala Bonelor a fost infiintata in cadrul programului cu finan?are europeana „Femei pentru femei – Program national de calificare si acreditare a femeilor in ocupatia de baby-sitter", implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal si derulat in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale – Directia Protectia Copilului.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................