Home Comunicate de presa Protest al Fundatiei RAA fata de intarzierile AM POSDRU in rambursarea cheltuielilor

Protest al Fundatiei RAA fata de intarzierile AM POSDRU in rambursarea cheltuielilor

Fundatia Romanian Angel Appeal (RAA) isi exprima inca o data revolta si ingrijorarea fata de practica Autoritatii de Management (AM) POSDRU de a onora cu intarziere cererile de rambursare depuse de o parte dintre beneficiarii finantarilor in cadrul acestui program operational.

In ciuda declaratiilor linistitoare ale ministrului Fondurilor Europene, Eugen Teodorovici, si ale reprezentantilor altor autoritati implicate in gestionarea acestor finantari, situatia beneficiarilor este in continuare critica, repercusiunile fiind simtite pe termen lung.

Cititi Comunicatul de presa integral.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................