Home Echipa Gina Radut

Gina Radut

gina_radut1Asistent de proiect din partea MMFPS-DGPC

Gina este asistent social, a absolvit studii masterale in managementul serviciilor sociale si de sanatate, cursuri de consiliere pentru copil si familie, training-uri in domeniul managementului in institutiile publice,

al evaluarii standardelor minime obligatorii in domeniul protectiei copilului si al monitorizarii respectarii drepturilor copilului.

Are o experienta de peste 3 ani in furnizarea serviciilor sociale la nivel local. A debutat ca asistent social la un centru de ingrijire si asistenta pentru persoane varstnice, a continuat ca inspector in asistenta sociala intr-un serviciu pentru copii aflati in plasament la asistenti maternali profesionisti si si-a incheiat activitatea intr-un serviciu pentru copii aflati in centre de tip rezidential.

Gina Radut a participat la elaborarea strategiei nationale si a planurilor de actiune in domeniul protectiei drepturilor copilului, la monitorizarea si evaluarea activitatilor de implementare a strategiei nationale in domeniul protectiei drepturilor copilului, la revizuirea Standardelor minime obligatorii privind serviciile de tip reziden?ial pentru protec?ia copilului.

Din noiembrie 2007 este consilier in cadrul Ministerului Muncii, Familiei si Protectiei Sociale, Directia Generala Protectia Copilului.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................