Home Echipa Carmen Sahan

Carmen Sahan

Carmen_SahanCoordonator din partea MMFPS-DGPC

Carmen Sahan este licentiata in filologie, Universitatea Bucuresti, si are o experienta de peste 20 de ani in domeniul protectiei drepturilor copilului. Are numeroase specializari in domeniu, de la management de proiect si management institutional, la politici sociale europene si relatii internationale,

formare de formatori, politici de migratie, trafic de persoane, prevenirea si combaterea violentei asupra copilului si a violentei in familie, si a participat la elaborarea si implementarea principalelor etape de constructie a sistemului national destinat protectiei drepturilor copilului.

A lucrat ca expert in organizatii neguvernamentale, in programe de asistenta tehnica pentru Guvernul Romaniei privind reformele in domeniul protectiei copilului si, in ultimii 12 ani, in cadrul institutiei publice centrale cu rol de coordonare in domeniu, unde a participat la elaborarea de strategii nationale, metodologii de lucru, standarde de calitate si alte acte normative, precum si la initierea, coordonarea sau monitorizarea unor programe de interes national, proiecte sectoriale si studii de specialitate.

In prezent este consilier in cadrul Directiei Generale Protectia Copilului - Serviciul Politici-Strategii si a fost numit coordonator de proiect din partea partenerului MMFPS in mai 2011

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................