Home Echipa Anamaria Anton

Anamaria Anton

poza-site-Anton-Anamaria_mAsistent de Formare

Ana Anton este psiholog si s-a specializat in psihologie sociala si consiliere cognitiv-comportamentala. Are experienta in implementarea interventiei comportamentale intensive in cazul copiilor diagnosticati cu o tulburare din spectrul autist.

Ana a lucrat in domeniul asistentei sociale, in cadrul unei institutii publice ce furniza servicii sociale specializate victimelor violentei in familie si intr-o autoritate publica a carei misiune era protectia si promovarea drepturilor copilului si protejarea familiei.

Detine certificat de formator autorizat CNCFPA, cu drept de practica europeana si s-a alaturat echipei RAA in octombrie 2010.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................