Home Echipa Cristina Enache

Cristina Enache

m_Cristina-EnacheCoordonator Regional

Cristina Enache este absolventa ASE si a urmat masterul in Comunicare si Relatii Publice in cadrul SNSPA. A lucrat peste 8 ani in domeniul serviciilor sociale adresate copiilor si tinerilor infectati cu HIV, avand experienta in derularea proiectelor de integrare sociala, educationala, de dobandire a abilitatilor de viata independenta si de integrare a tinerilor pe piata muncii.

Este absolventa a stagiului de formare "Monitorizarea si evaluarea programelor nationale HIV/SIDA", organizat de Biroul Regional pentru Europa al Organizatiei Mondiale a Sanatatii, in colaborare cu Universitatea din San Francisco (SUA) si Scoala de Sanatate Publica din Zagreb (Croatia). Detine certificat de formator autorizat CNCFPA, cu drept de practica europeana.

Cristina a regizat filmul realizat de Fundatia Romanian Angel Appeal dedicat inchiderii grantului Fondului Global, Runda 6 "Act Wise! The Romanian Story".

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................