Home Echipa Fidelie Kalambayi

Fidelie Kalambayi

m_poza-fideManager de Monitorizare si Evaluare

Fidelie Kalambayi s-a alaturat echipei Fundatiei Romanian Angel Appeal in anul 2000. Este sociolog, absolventa a Masterului de Studii de Gen de la Central European University si, in prezent, doctorand in sociologie in cadrul Universitatii Bucuresti.

Are o vasta experienta de monitorizare si evaluare a programelor sociale si de sanatate. In calitate de cercetator, a contribuit la efectuarea a numeroase studii pe teme diverse: comportamente de sanatate in randul grupurilor vulnerabile la infectia cu HIV, evaluarea impactului politicilor sociale in arii precum educatie, audio-vizual, egalitate de gen, piata muncii etc. Detine certificari internationale in monitorizarea si evaluarea programelor nationale HIV/SIDA.

Fidelie detine certificat de formator autorizat CNCFPA, cu drept de practica europeana.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................