Home Echipa Nicoleta Manescu

Nicoleta Manescu

m_nicoleManager de Formare

Nicoleta Manescu este sociolog si a absolvit un master n Managementul serviciilor sociale si de sanatate, avand o vasta experienta in coordonarea programelor de asistenta psiho-sociala destinate tinerilor cu nevoi speciale si grupurilor vulnerabile.

A contribuit la elaborarea ghidurilor, instrumentelor de lucru si curriculelor de formare a asistentilor sociali si psihologilor din reteaua clinicilor de zi Floarea Soarelui Smile" si are contributii stiintifice si participari internationale la conferinte si seminarii privind imbunatatirea serviciilor dedicate copiilor si adultilor care traiesc cu HIV/SIDA.

Nicoleta este absolventa a stagiului de formare Monitorizarea si evaluarea programelor nationale HIV/SIDA" organizat de Biroul Regional pentru Europa al Organizatiei Mondiale a Sanatatii, in colaborare cu Universitatea din San Francisco (SUA) si Scoala de Sanatate Publica din Zagreb (Croatia). De asemenea, detine certificat de formator autorizat CNCFPA, cu drept de practica europeana.

S-a alaturat echipei RAA n 2000.

Manager de Formare

 

Nicoleta Manescu este sociolog si a absolvit un master n Managementul serviciilor sociale si de sanatate, avand o vasta experienta in coordonarea programelor de asistenta psiho-sociala destinate tinerilor cu nevoi speciale si grupurilor vulnerabile.

 

A contribuit la elaborarea ghidurilor, instrumentelor de lucru si curriculelor de formare a asistentilor sociali si psihologilor din reteaua clinicilor de zi Floarea Soarelui Smile si are contributii stiintifice si participari internationale la conferinte si seminarii dedicate imbunatatirii serviciilor dedicate copiilor si adultilor care traiesc cu HIV/SIDA.

 

Nicoleta este absolventa a stagiului de formare Monitorizarea si evaluarea programelor nationale HIV/SIDA organizat de Biroul Regional pentru Europa al Organizatiei Mondiale a Sanatatii, in colaborare cu Universitatea din San Francisco (SUA) si Scoala de Sanatate Publica din Zagreb (Croatia).

 

S-a alaturat echipei RAA n 200, iar in proiectul Femei pentru Femei Program national de calificare si acreditare a femeilor in ocupatia de babysitter, este  manager de formare.

 

Manager de Formare

Nicoleta Manescu este sociolog si a absolvit un master n Managementul serviciilor sociale si de sanatate, avand o vasta experienta in coordonarea programelor de asistenta psiho-sociala destinate tinerilor cu nevoi speciale si grupurilor vulnerabile.

A contribuit la elaborarea ghidurilor, instrumentelor de lucru si curriculelor de formare a asistentilor sociali si psihologilor din reteaua clinicilor de zi Floarea Soarelui Smile" si are contributii stiintifice si participari internationale la conferinte si seminarii dedicate imbunatatirii serviciilor dedicate copiilor si adultilor care traiesc cu HIV/SIDA.

Nicoleta este absolventa a stagiului de formare Monitorizarea si evaluarea programelor nationale HIV/SIDA" organizat de Biroul Regional pentru Europa al Organizatiei Mondiale a Sanatatii, in colaborare cu Universitatea din San Francisco (SUA) si Scoala de Sanatate Publica din Zagreb (Croatia).

S-a alaturat echipei RAA n 200, iar in proiectul "Femei pentru Femei" Program national de calificare si acreditare a femeilor in ocupatia de babysitter, este manager de formare.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................