Home Echipa Silvia Asandi

Silvia Asandi

m_silvia_asandiManager de proiect

Silvia Asandi este medic pediatru si detine, din 1997, o specializare in managementul serviciilor sociale. Are experienta de consultant si trainer acreditat, in special in domeniul prevenirii HIV/SIDA si al managementului programelor de sanatate. De asemenea, Silvia detine certificat de formator autorizat CNCFPA, cu drept de practica europeana. In anul 2006 a obtinut certificarea in sisteme de management al calitatii.


Are experienta de peste 15 ani in managementul programelor de asistenta medico-sociala pentru persoane care traiesc cu HIV/SIDA. A coordonat realizarea retelei clinicilor de zi pentru asistenta medico-sociala a copiilor si familiilor care traiesc cu HIV/SIDA, precum si realizarea a numeroase manuale si ghiduri pentru profesionistii din domeniu.

Din 1998, Silvia Asandi este Director General al Fundatiei Romanian Angel Appeal.

Incepand din anul 2004 a asigurat managementul programelor de sanatate publica in domeniul HIV/SIDA si Tuberculoza implementate de Fundatia RAA cu finantarea Fondului Global de Lupta Impotriva HIV/SIDA, Tuberculozei si Malariei.

A absolvit, in iulie 2009, stagiul de formare Monitorizarea si evaluarea programelor nationale HIV/SIDA" organizat de Biroul Regional pentru Europa al Organizatiei Mondiala a Sanatatii - in colaborare cu Universitatea din San Francisco (SUA) si Scoala de Sanatate Publica din Zagreb.

Manager de proiect

 

Silvia Asandi este medic pediatru si detine, din 1997, o specializare in managementul serviciilor sociale. Are experienta de consultant si formator si este formator acreditat in prevenirea HIV/SIDA. In anul 2006 a obtinut certificarea in sisteme de management al calitatii.

 

Are experienta de peste 15 ani in managementul programelor de asistenta medico-sociala pentru persoane care traiesc cu HIV/SIDA. A coordonat realizarea retelei clinicilor de zi pentru asistenta medico-sociala a copiilor si familiilor care traiesc cu HIV/SIDA, precum si realizarea a numeroase manuale si ghiduri pentru profesionistii din domeniu.

 

Din 1998, Silvia Asandi este Director General al Fundatiei Romanian Angel Appeal.

Incepand din anul 2004 a asigurat managementul programelor de sanatate publica in domeniul HIV/SIDA si Tuberculoza implementate de Fundatia RAA cu finantarea Fondului Global de Lupta Impotriva HIV/SIDA, Tuberculozei si Malariei.

 

A absolvit, in iulie 2009, stagiul de formare Monitorizarea si evaluarea programelor nationale HIV/SIDA organizat de Biroul Regional pentru Europa al Organizatiei Mondiala a Sanatatii - in colaborare cu Universitatea din San Francisco (SUA) si Scoala de Sanatate Publica din Zagreb.

 

Silvia Asandi este managerul proiectului Femei pentru Femei Program national de calificare si acreditare a femeilor in ocupatia de baby-sitter.

Manager de proiect

Silvia Asandi este medic pediatru si detine, din 1997, o specializare in managementul serviciilor sociale. Are experienta de consultant si formator si este formator acreditat in prevenirea HIV/SIDA. In anul 2006 a obtinut certificarea in sisteme de management al calitatii.

Are experienta de peste 15 ani in managementul programelor de asistenta medico-sociala pentru persoane care traiesc cu HIV/SIDA. A coordonat realizarea retelei clinicilor de zi pentru asistenta medico-sociala a copiilor si familiilor care traiesc cu HIV/SIDA, precum si realizarea a numeroase manuale si ghiduri pentru profesionistii din domeniu.

Din 1998, Silvia Asandi este Director General al Fundatiei Romanian Angel Appeal.

Incepand din anul 2004 a asigurat managementul programelor de sanatate publica in domeniul HIV/SIDA si Tuberculoza implementate de Fundatia RAA cu finantarea Fondului Global de Lupta Impotriva HIV/SIDA, Tuberculozei si Malariei.

A absolvit, in iulie 2009, stagiul de formare Monitorizarea si evaluarea programelor nationale HIV/SIDA" organizat de Biroul Regional pentru Europa al Organizatiei Mondiala a Sanatatii - in colaborare cu Universitatea din San Francisco (SUA) si Scoala de Sanatate Publica din Zagreb.

Silvia Asandi este managerul proiectului "Femei pentru Femei" Program national de calificare si acreditare a femeilor in ocupatia de baby-sitter.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................