Home Echipa Tatiana Dabija

Tatiana Dabija

eu_2Coordonator Promovare si PR

Tatiana Dabija este licentiata a Facultatii de Jurnalism si Stiintele Comunicarii (FJSC) - Universitatea Bucuresti si are o experienta de 13 ani in presa scrisa (Evenimentul zilei, Romania libera, Cotidianul, Jurnalul National etc.),acoperind cu precadere subiecte din domeniul social. Activitatea sa a fost recompensata cu premii

si nominalizari la cele mai importante concursuri nationale din domeniu, printre care Marele Premiu al concursului Tanarul Jurnalist al Anului 2004, organizat de Freedom House, pentru un reportaj despre esecul sistemului de sanatate romanesc de a motiva tinerii medici sa lucreze in mediul rural.

Ca jurnalist, Tatiana s-a implicat in rezolvarea problemelor sociale, una dintre cele mai relevante campanii de articole scrise de ea fiind "Generatia SINGUR ACASA", o radiografie a situatiei copiilor parasiti de parintii plecati la munca in strainatate. Campania s-a soldat cu reglementari legislative menite sa diminueze fenomenul de abandon.

Din octombrie 2009, Tatiana este cadru didactic asociat al Facultatii de Jurnalism si Stiintele Comunicarii - Universitatea Bucuresti, iar in septembrie 2010 a fost desemnat membru al juriului national in cadrul Concursului european de presa de sanatate "EU Health Prize for Journalists".

S-a alaturat echipei Fundatiei RAA in octombrie 2010.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................