Home Intrebari frecvente Bonele formate in acest proiect vor putea ingriji si copii cu nevoi speciale?

Bonele formate in acest proiect vor putea ingriji si copii cu nevoi speciale?

Ingrijirea unui copil cu nevoi speciale este o misiune dificila pentru orice parinte. Educatia oricarui copil este o provocare, iar copiii cu dizabilitati au nevoie de si mai multa atentie si dedicatie din partea parintilor, dar si a bonei care ii are in grija.

In cadrul cursurilor de formare a bonei, dedicam o sectiune ingrijirii copilului cu nevoi speciale. Nu pentru ca bona/baby-sitterul ar putea inlocui personalul psiho-medical specializat, ci pentru ca orice interactiune cu un copil care are nevoi speciale, necesita din partea adultului care il are in grija un plus de infromare teoretica si instruire practica.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................