Home Intrebari frecvente Ce fel de cursuri vor fi organizate in cadrul proiectului?

Ce fel de cursuri vor fi organizate in cadrul proiectului?

Femeile formate ca bone si baby-sitters in cadrul acestui proiect vor urma cursuri de calificare, sustinute de formatori autorizati dupa o curricula si manuale acreditate de Comisia Nationala de Certificare si Formare Profesionala a Adultilor (CNCFPA). Ele vor putea fi angajate ale statului (la autoritatile locale) sau ale unei agentii de baby-sitting, dar pot sa profeseze si ca PFA (persoana fizica autorizata).

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................