Home Intrebari frecvente De ce ar alege parintii o astfel de bona si nu o vecina/ruda/bona necalificata, dar recomandata de cineva?

De ce ar alege parintii o astfel de bona si nu o vecina/ruda/bona necalificata, dar recomandata de cineva?

Calificarea bonelor printr-un program de formare profesionala complet (120 ore formare teoretica + 240 ore practica intr-un serviciu de ingrijire copii) si o evaluare amanuntita la eliberarea certificatului sunt garantii suplimentare privind profesionalismul persoanelor care vor absolvi cursurile organizate in cadrul acestui proiect.

In plus, o relatie de tip contractual este mult mai confortabila pentru familie, oferind anumite garantii in raport cu calitatea serviciului prestat. Familia care angajeaza o bona calificata se va putea adresa angajatorului public sau privat care a angajat-o/plasat-o, angajator care va raspunde in solidar cu aceasta pentru eventualele incalcari ale contractului.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................