Home Fundatia RAA Fundatia Romanian Angel Appeal (RAA)
Fundatia RAA actioneaza pentru mbunatatirea calitatii vietii copiilor si tinerilor afectati de boli cronice cu risc de discriminare si excludere sociala.
HIVFundatia RAA este unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii medicale, asistenta sociala si psihologica pentru copiii si tinerii care traiesc cu HIV/SIDA si un furnizor recunoscut de educatie medicala continua (www.hivability.ro). RAA are un bogat portofoliu de activitati si programe destinate combaterii excluderii sociale a persoanelor n dificultate (www.seypa.net).
Abordarile inovatoare n domeniul serviciilor de sanatate (ex. Sectiile de zi Floarea Soarelui) si n dezvoltarea si extinderea programelor de prevenire a transmiterii infectiei cu HIV/ITS n rndul populatiei generale si a grupurilor vulnerabile, sunt completate de o bogata experienta n sfera formarii continue a personalului de specialitate si n cea a oferirii de consultanta n domeniul monitorizarii, evaluarii si dezvoltarii de programe multidisciplinare.
Principalele arii de activitate si expertiza:
  • Programe de formare destinate copiilor, tinerilor si adultilor apartinnd unor grupuri vulnerabile
  • Programe de formare la distanta si n regim rezidential pentru personalul din serviciile medicale, de asistenta sociala si psihologica
  • Servicii directe multidisciplinare adresate persoanelor afectate de HIV/SIDA
  • Dezvoltarea initiativelor de implicare sociala a tinerilor apartinnd grupurilor vulnerabile
  • Educatie si prevenire pentru HIV/SIDA si alte infectii cu transmitere sexuala (ITS)
  • Consultanta si formare pentru institutii, firme mici si mijlocii: prevenirea HIV la locul de munca, integrarea sociala si profesionala a persoanelor afectate etc.
  • Consultanta n scrierea de proiecte si accesarea de fonduri.
 
 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................