Home Materiale de informare Newsletter 24 mai

Newsletter 24 mai

Buna ziua,

Suntem bucurosi sa va anuntam ca, incepand cu luna mai, echipa de proiect efectueaza deplasari in toata tara in vederea incheierii acordurilor de parteneriat cu autoritatile publice locale interesate sa ne sprijine in organizarea cursurilor gratuite de bona/baby-sitter.

Pana la aceasta data, am facut vizite de lucru si am avut intalniri cu autoritati locale si institutii publice din Bucuresti si din judetele Bacau, Vaslui, Neamt, Brasov, Ialomita, Galati, Olt,

Gorj si Dolj. O alta veste buna este aceea ca interesul manifestat de reprezentantii acestora pentru ceea ce propunem prin proiectul nostru este foarte ridicat. Vizitele de lucru ale echipei noastre vor continua in urmatoarea perioada si va vom tine la curent cu toate noutatile!

Pana la urmatorul newsletter, va invitam sa vizitati pagina noastra de internet, pe care o actualizam permanent cu informatii si imagini din cadrul intalnirilor cu autoritatile locale si institutiile publice din tara! De asemenea, am postat fotografii si pe pagina noastra de Facebook, unde ne gasiti sub numele de "Scoala Bonelor".

Va reamintim, cursurile gratuite de calificare in ocupatia de bona/baby-sitter se vor desfasura progresiv in localitati din toate regiunile tarii, incepand cu luna ianuarie 2012. Perioadele de inscrieri pentru fiecare dintre cursuri vor fi anuntate din timp, in cadrul unei campanii de promovare.

Cu drag,

Echipa www.scoalabonelor.ro

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................