Home Materiale de informare Newsletter 29 iunie

Newsletter 29 iunie

Buna ziua,

Ne apropiem, incet-incet, de momentul in care vom anunta inceperea cursurilor acreditate si gratuite de calificare in ocupatia de bona/baby-sitter! Pana atunci, echipa proiectului "Femei pentru femei" pregateste toate cele necesare pentru ca orele de pregatire a viitoarelor bone sa fie interesante, cu informatie de buna calitate si sa fie organizate in localitati cat mai apropiate de domiciliul cursantelor.

In timpul scurs de la ultimul newsletter pe care l-ati primit, echipa noastra a inregistrat cateva mici succese! Am facut inca doua deplasari in vederea incheierii de acorduri de parteneriat, de data aceasta cu autoritatile publice din judetele Alba si Sibiu, care s-au aratat, si ele, interesate de proiect si si-au anuntat intentia de a ne sustine in demersurile noastre.

In plus, au fost semnate deja mai multe acorduri de parteneriat cu autoritati publice locale, acorduri care inseamna, printre altele, sprijin pentru organizarea cursurilor pentru femeile care doresc sa se califice in ocupatia de bona/baby-sitter, cursuri gratuite, oferite de catre Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii - Directia Generala Protectia Copilului!

Pe site-ul nostru de internet, www.scoalabonelor.ro, veti gasi lista autoritatilor publice semnatare ale acestor acorduri. Lista este in curs de completare.

Nu uitati sa ne vizitati si pe pagina noastra de Facebook, unde actualizam permanent informatiile si publicam noi fotografii!

Pe curand!

Cu drag,

Echipa www.scoalabonelor.ro

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................