Home Noutati Fundatia RAA ramane in masura sa efectueze toate platile catre furnizorii sai de servicii

Fundatia RAA ramane in masura sa efectueze toate platile catre furnizorii sai de servicii

Urmare articolului aparut in Ziarul Financiar in data de joi, 21 iulie 2011, cu privire la eventuala stopare, de catre Guvernul Romaniei, a fluxului de rambursare a cheltuielilor eligibile, aferente activitatilor din cadrul proiectelor cu finantare europeana, Fundatia Romanian Angel Appeal doreste sa-si asigure toti furnizorii de servicii de faptul ca, atat in momentul de fata cat si pe toata perioada de desfasurare a proiectelor sale cofinantate prin POSDRU, se afla in masura sa-si onoreze toate contractele semnate in urma licitatiilor publice sau achizitiilor directe.
Fundatiei Romanian Angel Appeal i-au fost rambursate, pana in acest moment, toate cheltuielile eligibile, din cadrul celor doua proiecte pe care le implementeaza cu cofinantare prin POSDRU ("Si ei trebuie sa aiba o sansa!" - ID 60289, respectiv "Femei pentru femei" - ID 59542) si, de asemenea, a primit prefinantare din partea AM POSDRU pentru activitatile pe care le va desfasura in perioada urmatoare.

Pana la ora actuala, Fundatia Romanian Angel Appeal s-a achitat de toate obligatiile contractuale fata de furnizori si ramane in continuare perfect in masura de a efectua toate platile catre furnizorii sai de servicii, in conformitate cu prevederile contractelor pe care le va semna.

Silvia Asandi,

Director General
 

Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................