Home Noutati Felicitari celor 1276 de femei care au absolvit cu brio cursurile de calificare organizate prin Scoala Bonelor!

Felicitari celor 1276 de femei care au absolvit cu brio cursurile de calificare organizate prin Scoala Bonelor!

Fundatia Romanian Angel Appeal, fondatoarea celui mai amplu program national de formare in ocupatia de babysitter, Scoala Bonelor, felicita cele 1276 de femei care au absolvit cursurile noastre si au obtinut certificatul de calificare in ocupatia de babysitter!

Au intrat cu emotie in salile de curs, unele increzatoare, altele sceptice.  La inceput retinute si timide, au intrat mai apoi cu placere in jocul formatorilor alesi pe spanceana de Fundatia RAA: au lucrat pe echipe, au gandit impreuna solutii pentru problemele ridicate de formatori, au invatat sa schimbe scutece pe bebelusi-manechin, au invatat sa acorde primul ajutor, au descoperit cu emotie drepturile copilului, metode de stimulare a creativitatii copiilor, jocuri educative. Fiecare cursanta a fost valorizata, fiecare a plecat acasa nu doar cu un certificat de calificare in ocupatia de babysitter, ci si cu sufletul mai plin si cu prietene noi.

Au inceput procesul de formare 1293 de femei somere sau fara ocupatie si, in afara de 17 cursante care n-au mai putut continua cursul, toate au acum certificat de calificare ca babysitter la nivel european. La finalul celor doua luni si jumatate de curs, dupa un examen riguros pe care l-au trecut cu brio, cele 1276 de femei privesc viitorul cu mai multa incredere.

  • "Modul in care ati reusit sa ne schimbati complet viziunea despre cresterea si educarea unui copil ne-a imbunatatit chiar si stilul de viata."
  • "Am inteles cat de mult conteaza felul in care se comporta o babysitter cu copilul pe care-l ingrijeste."
  • "In cadrul acestui curs, am fost antrenate sa gandim si sa alegem modalitatea cea mai buna si sanatoasa pentru dezvoltarea copilului. Am lucrat numeroase exercitii interesante si educative, iar filmele educative atasate manualului au fost foarte utile."
  • "Activitatile practice cu copiii din centrele unde am facut practica mi s-au parut foarte utile, mi-a placut felul in care au fost transmise informatiile la curs, modul de prezentare a informatiilor si filmele educative. Formatorii sunt foarte bine pregatiti profesional si au reusit sa ne transmita toate informatiile necesare pentru meseria de babysitter, inclusiv prin exemple personale!"

Mai multe declaratii despre cursul de calificare din cadrul Scolii Bonelor gasiti in sectiunea Ce spun beneficiarii proiectului a paginii web a proiectului, www.scoalabonelor.ro.

Fundatia Romanian Angel Appeal multumeste cursantelor pentru aprecieri. Ne bucuram ca am putut oferi un curs atat de complet si eficient femeilor somere, studente, eleve, pensionare si altor femei fara ocupatie. Multumim, de asemenea, formatorilor care au sustinut sesiunile de formare si celor care ne-au ajutat sa organizam cursurile in bune conditii.

Dupa un an si jumatate de cursuri organizate in Bucuresti si in 18 judete din tara, Scoala Bonelor intra in vacanta.

 

Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................