Home Parteneriate Parteneriate

Peste 50 de autoritati publice locale si din domeniul protectiei copilului din toata tara si-au anuntat sprijinul pentru proiectul nostru, au semnat cu noi acorduri de parteneriat si vor ajuta echipa Fundatiei Romanian Angel Appeal in organizarea cursurilor gratuite de baby-sitter. Gasiti aici localitatile in care vom organiza cursurile gratuite lista o gasiti in meniul din stanga paginii (Acorduri de parteneriat) si este in permanenta actualizare!

In prezent, ne ocupam de organizarea, in Bucuresti, Iasi si Cluj-Napoca, a trei sesiuni de orientare a formatorilor selectati, de pregatire a lor pentru livrarea cursurilor de calificare in ocupatia de baby-sitter. Formatorii participanti vor fi familiarizati cu proiectul Femei pentru Femei" si vor face cunostinta cu echipa de management a proiectului, vor afla detalii despre programa de formare in ocupatia de baby-sitter si isi vor imbunatati abilitatile de livrare a sesiunilor de formare a bonelor.

Tot in aceasta perioada, facem ultimele pregatiri pentru organizarea cursurilor de bona / baby-sitter. Asteptarea a numeroase femei somere sau fara ocupatie care si-au dorit sa urmeze un astfel de curs a luat sfarsit! La jumatatea lunii februarie incep cursurile in Bucuresti si mai multe localitati din judetele Bacau, Vaslui, Neamt, Suceava si Botosani (vedeti aici lista completa). Pana acum, la aceste cursuri s-au inscris peste 400 de femei care indeplinesc criteriile de selectie, iar inscrierile nu s-au incheiat!

Urmariti-ne si pe pagina noastra de Facebook, Scoala Bonelor.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................