Home Stiri Primul curs de calificare din proiect incepe pe 15 februarie

Primul curs de calificare din proiect incepe pe 15 februarie

Emotii si bucurie, saptamana viitoare, atat pentru femeile nscrise la cursurile noastre, cat si pentru echipa Fundatiei Romanian Angel Appeal:

Scoala Bonelor deschide, la Bucuresti, seria cursurilor de calificare n ocupatia de bona/baby-sitter!

Pe 15 februarie, la 9.00, cea dintai grupa de participante va trece pragul salii de curs din sectorul 3 al Capitalei. Celelalte grupe de cursante nscrise n Bucuresti vor ncepe si ele, pe rand, cursurile, astfel:

  • 15 februarie 2012 Sectorul 3 (prima grupa)
  • 20 februarie 2012 Sectorul 4
  • 27 februarie 2012 Sectorul 6
  • 5 martie 2012 Sectorul 3 (a doua grupa)
  • 14 martie 2012 Sectorul 5 (prima grupa)
  • 19 martie 2012 Sectorul 2
  • 26 martie 2012 Sectorul 5 (a doua grupa)


Fiecare grupa va fi ntampinata, n prima zi de curs, de o parte a echipei Fundatiei Romanian Angel Appeal, apoi participantele vor face cunostinta cu proiectul "Femei pentru femei", cu Cartea bonei manualul care le va fi sprijin n calificarea ca baby-sitter si cu formatorii care vor sustine cursul.

Fiecare curs va dura aproximativ 10 saptamani, timp n care participantele vor urma 120 de ore de teorie si 240 de ore de practica. La final, cursantele vor sustine un examen, iar absolventele vor primi mult-asteptatul certificat de calificare n ocupatia de baby-sitter, recunoscut n toate tarile Uniunii Europene.

Succes cursantelor si formatorilor!

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................