Home Stiri Fundatia RAA ramane in masura sa efectueze toate platile catre furnizorii sai de servicii

Fundatia RAA ramane in masura sa efectueze toate platile catre furnizorii sai de servicii

In contextul articolelor aparute in mass-media cu privire la o posibila suspendare a platilor in cadrul Programului Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane (POSDRU), Fundatia Romanian Angel Appeal (RAA) doreste sa-si asigure toti furnizorii de servicii ca se afla in masura sa-si onoreze toate contractele semnate in urma achizitiilor derulate in cadrul proiectelor sale cofinantate prin POSDRU, atat in momentul de fata cat si pe toata perioada de desfasurare a acestora.

Fundatiei Romanian Angel Appeal i-au fost rambursate, pana in prezent, toate cheltuielile eligibile, din cadrul celor doua proiecte pe care le implementeaza cu cofinantare prin POSDRU (inclusiv "Femei pentru femei" - ID 59542).

Pana la ora actuala, Fundatia Romanian Angel Appeal s-a achitat de toate obligatiile contractuale fata de furnizori si ramane in masura sa efectueze toate platile catre furnizorii sai de servicii, in conformitate cu prevederile contractelor pe care le va semna.

Silvia Asandi
Director General

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................