Home Stiri Referitor la o posibila suspendare a proiectelor cofinantate din FSE prin POSDRU si amanare a platilor catre furnizorii proiectelor Fundatiei RAA

Referitor la o posibila suspendare a proiectelor cofinantate din FSE prin POSDRU si amanare a platilor catre furnizorii proiectelor Fundatiei RAA

atat cheltuirea banilor, cat si respectarea scopului pentru care acesti bani au fost alocati. Speram ca proiectele de succes din cadrul POS DRU, cum stim ca sunt ale noastre, nu vor fi sacrificate de dragul unei demonstratii de fermitate politica.

Domnul Daniel Daianu a exprimat intr-un interviu scepticismul dansului referitor la supravietuirea POS DRU, mentionand ca impactul procentual asupra atragerii de fonduri europene prin acest program va fi neglijabil, prin comparatie cu fondurile obtinute prin programele pentru infrastructura si agricultura. Este posibil ca procentual sa aiba dreptate, dar ne intrebam cand vor beneficia acele programe de recunoasterea cetatenilor romani intr-o masura macar vag comparabila cu aprecierile pe care noi le avem deja de la beneficiarii nostri. Aceste aprecieri pot fi oricand verificate pe paginile de Internet ale celor doua proiecte pe care le derulam: "Femei pentru femei - Program national de calificare si acreditare a femeilor in ocupatia de baby-sitter" www.scoalabonelor.ro si "Si ei trebuie sa aiba o sansa - Program de sprijin pentru integrarea sociala si profesionala a persoanelor cu tulburare de spectru autist" www.autism.raa.ro.

Noi speram ca viitorul proiectelor POSDRU implementate de Fundatia Romanian Angel Appeal va depinde de competenta si onestitatea decidentilor, care nu vor arunca si copilul bine ingrijit de noi impreuna cu apa murdara!"

 

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................