Home Stiri Eugen Teodorovici: Exista premisele pentru reluarea platilor catre beneficiarii POSDRU

Eugen Teodorovici: Exista premisele pentru reluarea platilor catre beneficiarii POSDRU

Programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane (POSDRU) ar putea fi deblocat in perioada urmatoare, in urma masurilor luate pentru remedierea deficientelor, informeaza Autoritatea pentru Coordonarea Instrumentelor Structurale (ACIS).

"Ultimele discutii cu reprezentantii Comisiei Europene referitoare la POSDRU ne-au aratat ca exista premisele pentru deblocarea acestui program si, implicit, pentru reluarea platilor catre beneficiari", a declarat ministrul Fondurilor Europene, Eugen Teodorovici.

Comisia Europeana a presuspendat POSDRU in luna august 2012, in urma constatarii mai multor deficiente in utilizarea fondurilor. In cazul acestui program, rata de absorbtie era de 7,73% la sfarsitul anului 2012, iar suma rambursata de Comisia Europeana era de 268,85 milioane de euro.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................