Home Stiri Investeste 2% din impozit pentru sanatatea si educatia copiilor!

Investeste 2% din impozit pentru sanatatea si educatia copiilor!

Redirectioneaza 2% din impozitul pe venitul anual catre Fundatia Romanian Angel Appeal, care deruleaza Proiectul "Femei pentru femei", ai carui beneficiari sunt copiii, care vor fi ingrijiti de bone profesioniste, si femeile somere care vor sa se califice in ocupatia de baby-sitter.

Pentru anul fiscal 2012, formularele declaratie trebuie depuse pana la data de 27 mai 2013, direct la administratia financiara de domiciliu sau prin posta - sub forma de scrisoare recomandata.

Persoanele care au obtinut venituri numai din salarii vor completa si depune formularul 230.
Persoanele care au obtinut si alte venituri (chirii, drepturi de autor, etc.) vor completa formularul 200.

Pentru mai multe detalii: telefon 021-323.6868.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................