Home Stiri Documentar: Efectele pe care proasta gestionare a POSDRU le are asupra ONG-urilor si beneficiarilor proiectelor

Documentar: Efectele pe care proasta gestionare a POSDRU le are asupra ONG-urilor si beneficiarilor proiectelor

Coalitia ONG pentru Fonduri Structurale aduce in prim-plan, intr-un documentar foarte bine realizat, efectele pe care le-a avut si le are inca proasta gestionare de catre autoritatile romane a programului POSDRU - Programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane. Declaratiile din acest documentar sunt reprezentantive pentru cele mai multe ONG-uri care deruleaza proiecte POSDRU. Fundatia Romanian Angel Appeal implementeaza doua proiecte din fonduri structurale pentru dezvoltarea resurselor umane si se afla printre ONG-urile afectate de disfunctionalitatile de la nivelul decidentilor.

Si, asa cum se arata in film, sa nu uitam ca, la capatul politicii, sunt oameni. Va invitam sa vedeti acest documentar.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................