Home Stiri O parte dintre cursurile de calificare au fost anulate

O parte dintre cursurile de calificare au fost anulate

Din cauza situatiei financiare dificile in care se afla proiectul „Femei pentu femei", Fundatia Romanian Angel Appeal a fost nevoita sa anuleze o parte dintre cursurile de calificare din cadrul Scolii Bonelor.
Gestionarea defectuoasa de catre a autoritati a programului POSDRU si nerespectarea de catre statul roman a contractului cu fundatia noastra au modificat fundamental bazele financiare pe care a fost conceput initial si contractat proiectul nostru si au produs dezechilibre majore, ale caror urmari se reflecta acum in incapacitatea Fundatiei RAA de a organiza toate cursurile pe care si le-a propus in acest proiect.
Aceasta situatie a creat inconveniente atat femeilor care se inscrisesera deja la cursurile noastre, cat si formatorilor care urmau sa sustina programul de calificare.

• In Regiunea Sud-Vest, au fost anulate cursurile din Craiova, Slatina, Carcal, Calafat si Draganesti-Olt.
• In Regiunea Centru, au fost anulate cursurile din localitatile Brasov, Ghimbav, Rasnov, Moieciu si Covasna.
• In Regiunea Vest, au fost anulate cursurile din localitatile Nadlac si Santana.
• In Regiunea Nord-Vest, au fost anulate toate cursurile din judetele Bistrita Nasaud, Cluj, Maramures, Salaj si Satu Mare.

Echipa RAA si-a dorit sa organizeze cursurile de calificare in toate localitatile unde s-au facut inscrieri si eram pregatiti sa organizam grupe suplimentare fata de cele pe care ni le-am propus initial. Ne pare rau ca acum, spre finalul proiectului, a trebuit sa luam o hotarare drastica si ne cerem scuze persoanelor afectate de aceasta decizie.

Pentru mai multe detalii privind situatia proiectului, cititi informarea pe care Fundatia RAA a publicat-o in data de 9 mai 2013.

 

Ultima ora

30 septembrie 2013 - Proiectul "Femei pentru femei" s-a incheiat. Derulat in perioada 1 octombrie 2010 - 30 septembrie 2013, proiectul a fost implementat de Fundatia Romanian Angel Appeal, in parteneriat cu Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice - Directia Protectia Copilului.

FaceBook


Cautare

Video Cursuri


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Autentificare

Galerie foto

Newsletter

Aboneaza-te gratuit la Newsletter si vei fi informat la zi despre proiectul nostru...........................